Filmy na kasetach VHS

Filmy na kasetach VHS

Nie wiem czy pamiętacie ale kiedyś filmy oglądało się na kasetach VHS. To był kiedyś przepych mieć ileś set kaset. Chodziło się na targowiska i wymieniało się kasetami z filmami, czy też je sprzedawało. Należy wspomnieć o wypożyczalniach filmów. Nawet koszt takiego wypożyczenia był wtedy spory, a nie da się ukryć w telewizji nic wtedy nie było i tylko właśnie takie kasety dawały szanse na ucieczkę od szarej rzeczywistości. Wtedy też wszyscy zachłysnęliśmy się filmem amerykańskim, więc każda nowość rozchodziła się jak świeże bułeczki.

Ostatnio właśnie natrafiłem na ogłoszenie na tym portalu ogłoszeniowym bazaofert.konin.pl – gdzie mieszkaniec Konina oferował ponad 100 właśnie takich kaset. Niestety w ogłoszeniu nie było ceny. Gdy po kilku godzinach chciałem zajrzeć i zadzwonić o cenę ogłoszenie zostało już deaktywowane.

Chciałem kupić stare płyty z sentymentu, jeszcze w szafce mam schowany stary odtwarzacz video. Ciekawe co by człowiek dzisiaj powiedział oglądając filmy na kasetach o ich jakości w porównaniu do dzisiejszych produkcji filmowych. Pewnie to lata świetlne różnicy. Nie ma się czego dziwić, przecież tamta technika odstaje od dzisiejszej.

Nic koniec sentymentów, może znajdę podobne ogłoszenie, gdyż interesuje mnie dzisiaj trzeba by zapłacić za takie kasety. Może iż człowiek wyzbył się ich już wcześniej to był błąd.

Dodaj komentarz